ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଚତୁର୍ଥ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟ; ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଜି ପଞ୍ଚମ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ସୁଟର ମୃତ
  • ||
  • ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧିର ଘଟିବ ଅନ୍ତ, ଆଜି ଖୋଲିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ଦିନ ୧ଟା ପରେ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଫିଟିବ ତାଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୮ରେ ଆଉ ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||

ନିର୍ବାସିତ ନଓ୍ବାଜ ଶରିଫଙ୍କ ଦାବି: ‘ଆମ ସରକାର ଥିଲେ ଜି-୨୦ ଆୟୋଜନ କରିଥାନ୍ତା ପାକିସ୍ତାନ’

ଲଣ୍ଡନ, ୧୨/୦୯: ଜି-୨୦ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିବାରୁ ଭାରତକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗିରହିଛି । ରୁଷ, ଆମେରିକା ଏବଂ ଚୀନ୍‌ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଦେଶ ଏବେ ଭାରତକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଭାରତର ସଫଳତା ଦେଖି ପଡ଼ୋଶୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିଳିବିଳେଇ ହେଉଛି । ପାକିସ୍ତାନ ସଂପର୍କରେ ଜି-୨୦ରେ କୌଣସି ଆଲୋଚନା ବି ହୋଇନାହିଁ । ସେପଟେ ପାକିସ୍ତାନର ନେତାଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି ଜ-୨୦ ସମ୍ମିଳନୀ ଆୟୋଜନ କରିବା ବେଶି ବଡ଼ କଥା ନୁହେଁ । ଏମିତି ସମ୍ମିଳନୀର ଆୟୋଜନ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବ । 

ସହରରେ ହଠାତ ପ୍ରବାହିତ ହେଲା ମଦର ବନ୍ୟା, କେମିତି ଘଟିଗଲା ଏତେବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ?

ଲଣ୍ଡନରେ ନିର୍ବାସିତ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନଓ୍ବାଜ ଶରିଫ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ରାଜନୖତିକ ସ୍ଥିରତା ଆସେ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଜି-୨୦ ଆୟୋଜନ କରିବାରେ ସମର୍ଥ । ଲଣ୍ଡନରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପାକିସ୍ତାନ ମୁସଲିମ୍‌ ଲିଗ୍‌-ନଓ୍ବାଜର ମୁଖ୍ୟ ଏଭଳି କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନର ସ୍ଥିତି ଯଦି ୨୦୧୭ ଭଳି ଥାଆନ୍ତା ତେବେ ଏଭଳି ସମ୍ମଳନୀର ଆୟୋଜନ ହେଉଥାନ୍ତା । ପାକିସ୍ତାନ ଜି-୨୦ରେ ସାମିଲ ହୋଇସାରିଥାନ୍ତା ବୋଲି ଦୃଢ଼ୋକ୍ତ ବାଢ଼ିଛନ୍ତି ନଓ୍ବାଜ ଶରିଫ ।  

ନଓ୍ବାଜଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଇଶାକ ଦାର ମଧ୍ୟ ଏଭଳି କିଛି ଦାବି କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ, ଦେଶରେ ପିଏମଏଲ-ଏନ ସରକାର ଥିଲା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନର ଅର୍ଥନୀତି ବିଶ୍ବର ଅଗ୍ରଣୀ ଦେଶମାନଙ୍କ ଭଳି ଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ଜି-୨୦ର ଆୟୋଜନ କରି ଭାରତ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ହାସଲ କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଚୀନ୍‌ ଭଳି ମହାଶକ୍ତି ସାମ୍ନାରେ ଭାରତ ଏକ ବିଶ୍ବ ଶକ୍ତି ଭାବେ ନିଜର ପରିଚୟ ଦେଇଛି ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି । 

କର୍କଟ କୋଷିକା ନଷ୍ଟ କରିବ ହାଇବ୍ରିଡ୍‌ ନାନୋପାର୍ଟିକଲ୍, ବିକଶିତ କଲେ ଭାରତୀୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ

  • G20 Summit
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.