ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀଲୋକନାଥଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ସମ୍ପନ୍ନ, ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବାକୁ ଆସିଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ
  • ||
  • ଚତୁର୍ଥ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟ; ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଜି ପଞ୍ଚମ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ସୁଟର ମୃତ
  • ||
  • ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧିର ଘଟିବ ଅନ୍ତ, ଆଜି ଖୋଲିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ଦିନ ୧ଟା ପରେ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଫିଟିବ ତାଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୮ରେ ଆଉ ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||

ବିଶ୍ବ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି ଚୀନ୍‌ ଇକୋନୋମି, କ୍ଷତିରେ ଚାଲିଛି ରିୟଲ୍‌ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟବସାୟ

ବେଜିଂ, ୧୪/୦୯: ବିଶ୍ବର ଦ୍ବିତୀୟ ବଡ଼ ଅର୍ଥନୀତି ଚୀନ୍‌ର ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଚୀନ୍‌ରେ ଆର୍ଥିକ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ବିଶ୍ବର ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି । ଏନେଇ ବିଭିନ୍ନ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଉଥିବା ବେଳେ ଚୀନ୍‌ର ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଦେଶରେ ବିଶେଷ ଭାବେ ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ବଜାରରେ ମାନ୍ଦାବସ୍ଥା ଚରମରେ ପହଞ୍ଚିଛି । 

ଅକ୍ଟୋବରରୁ ବଦଳି ଯିବ ନିୟମ, ସବୁଥିପାଇଁ ଦରକାର ହେବ ଜନ୍ମ ପ୍ରମାଣପତ୍ର

ଲୋକମାନେ ଘର କିଣିବାକୁ ରାଜି ହେଉନାହାନ୍ତି । ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତିରେ ହାଉସିଂ ସେକ୍ଟରର ଭାଗିଦାରୀ ୧୨ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ସେପଟେ ଘର କିଣୁଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ୨୦ ପ୍ରତିଶତ କମିପାରେ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛି ଗ୍ଲୋବାଲ ରେଟିଂ ଏଜେନ୍ସି ଫିଚ୍‌ (Fitch) । ଚୀନର ରପ୍ତାନୀ ମାତ୍ରା ହ୍ରାସ ପାଉଛି । ଏସବୁ ଭିତରେ ଲୋକେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ଠାରୁ ଅଧିକ ସଂଚୟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । 

ଚଳିତବର୍ଷ ବିଶ୍ବ ଇକୋନୋମିରେ ବୃଦ୍ଧି ଆସିବ ବୋଲି ଫିଚ୍‌ ଅନୁମାନ କରିଛି । ହେଲେ ଚୀନ୍‌ର ରିୟଲ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ର କ୍ଷତି ଗ୍ଲୋବାଲ ଇକୋନୋମିକୁ ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ କରାଇଦିଆଯାଇଛି । ସେପଟେ ସ୍ଥିତିର ସୁଧାର ଆଣିବା ଲାଗି ଚୀନ ଯେଉଁ ସବୁ ନୀତି ଆପଣାଉଛି ତାହା କାମ ଦେଉନାହିଁ ବୋଲି ଦାବି ହୋଇଛି ।ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଦୃଢ଼ ଥିବା ନେଇ ଫିଚ୍‌ ସୂଚନା ଦେଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏଲ୍‌ନିନୋର ବିପଦ ଭରତୀୟ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରେ ।  

‘ପ୍ରତ୍ୟେକ ସନାତନୀ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ’, ଧର୍ମ ବିରୋଧ ନେଇ ପ୍ରଥମ ଥର ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି,‘ଇଣ୍ଡିଆ’ ମେଣ୍ଟକୁ କଲେ ସମାଲୋଚନା


News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.