ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଚତୁର୍ଥ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟ; ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଜି ପଞ୍ଚମ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ସୁଟର ମୃତ
  • ||
  • ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧିର ଘଟିବ ଅନ୍ତ, ଆଜି ଖୋଲିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ଦିନ ୧ଟା ପରେ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଫିଟିବ ତାଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୮ରେ ଆଉ ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||

ଦେବ ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ନେଇ ଦଇତାପତି ନିଯୋଗ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ, ଶୃଙ୍ଖଳିତ ନୀତି କାନ୍ତି ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ସହଯୋଗ

ପୁରୀ,୧୮/୦୬: ଜୁନ୍‌ ୨୨ ରେ ପବିତ୍ର ଦେବ ସ୍ନାନ  ପୂର୍ଣ୍ଣିମା, ଜୁଲାଇ ୨୨ରେ ରଥଯାତ୍ରା। ଏନେଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦଇତାପତି ନିଯୋଗ ସହ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ । ଏହି ବୈଠକ‌ରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା  କିଭଳି ସୁରୁଖୁରୁରେ ଆୟୋଜନ ହୋଇପାରିବ, । ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ନୀତି କାନ୍ତି, ପହଣ୍ଡି, ହାତୀବେଶ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଦଇତାପତି ନିଯୋଗ ସଭାପତି, ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ସହ ନିଯୋଗର ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ।

ସୂଚନା ମୁତାବିକ, ୧୯ରେ ଚମ୍ପକ ଦ୍ୱାଦଶୀ, ୨୦ରେ  ଦଇତାପତି ପ୍ରବେଶ, ୨୧ରେ  ଚତୁର୍ଥୀ ହୋମ ଓ ସେନାପଟା ଲାଗି,  ୨୨ରେ ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା । ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ୧୨ଟା ୨୦ରୁ ୧ଟା ୪୫ ଭିତରେ ଜଳ  ବିଜେ ପୂଜା ଏବଂ ସ୍ନାନ ନୀତି ସରିବ । ୩ଟାରେ ଛେରା ପହଁରା, ୩ଟା ୪୦ରେ ହାତୀ ବେଶ  ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୭ରୁ ସାଢ଼େ ୧୦ ସାହାଣ ମେଲା ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟ ହୋଇଛି।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.