ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଏବଂ ବାର୍‌ ବନ୍ଦ, ଭୋଟ୍‌ ଗଣତି ଦିନ ରାଜ୍ୟସାରା ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଶନିବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ: ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ରେ ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବାଡ଼ିଆ, ପହି ବିନ୍ଧ ଅନୁକୂଳ...
  • ||
  • IPL 2024: ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟରରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରୟାଲ୍ସ- ସନରାଇଜର୍ସ, ଟ୍ରାଭିସେକ ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ଅଟକାଇବେ ସ୍ପିନ୍‌ ଟାଇଟନ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ରେମାଲ୍‌’: ୨୫ରେ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟାରେ ହେବ ପରିଣତ
  • ||

ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ: କେଉଁ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ କେତେ ଧନୀ ? ୨୬୫ ପ୍ରାର୍ଥୀରୁ ୯୫ କୋଟିପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୫: ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୩୫ଟି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ମଇଦାନରେ ୨୬୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯୫ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ କୋଟିପତି । ୨୩ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ । ୩୬ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୨ରୁ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଭିତରେ ରହିଛି । ୨୭ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୧୦ ଲକ୍ଷ ଛୁଇଁନଥିବା ସତ୍ୟପାଠରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ରାଉରକେଲାର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୩୧୩ କୋଟିରୁ ଅଧିକ । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୫୩ କୋଟି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି । ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ୨୬୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ । 

ମୋଟ ୩୫ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ୩୦ଜଣ କୋଟିପତି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟିକଟ ଦେଇଛି ବିଜେଡି । ସେହିପରି କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପିର ୨୪ ଜଣ ଲେଖାଏଁ କୋଟିପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ । ଆପ୍‌ରୁ ୩ କୋଟିପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି । ୧୦ଜଣ କୋଟିପତି ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିରୁ ଲଢ଼ୁଥିବା ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୋହନ ସିପକାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ମୂଲ୍ୟ ଶୂନ । ବୌଦ୍ଧର ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରଦୀପ ସାହୁଙ୍କ ପାଖରେ ମାତ୍ର ୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଅଛି । କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିର ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଫରୱାର୍ଡ ବ୍ଲକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଭିରାମ ଧରୁଆଙ୍କ ପାଖରେ ୮,୫୯୨ ଟଙ୍କା ଓ ଟିଟଲାଗଡ଼ର ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ବହିଦାରଙ୍କ ପାଖରେ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଅଛି । 

ବଲାଙ୍ଗିର କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସମରେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ବର୍ଷକୁ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ସତ୍ୟପାଠରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ୩ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ଶୂନ । ଅର୍ଥାତ୍‌ ସେମାନେ ଖଡ଼ି ଛୁଇଁ ନାହାନ୍ତି । ୧୩ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପଞ୍ଚମ ପାସ୍‌ । ଦଶମ ଡେଇଁଛନ୍ତି ୫୧ଜଣ । ୪୮ଜଣଙ୍କ ପାଖରେ ଦ୍ୱାଦଶ ଡିଗ୍ରୀ ଅଛି । ଡକ୍ଟରେଟ୍‌ ହାସଲ କରିଥିବା ୪ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । ୧୦ଜଣ ଡିପ୍ଲୋମା ଡିଗ୍ରୀଧାରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି । ଆଜିର ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନରେ ଓଡ଼ିଶା ଇଲେକ୍ସନ୍‌ ୱାଚ୍‌ର ଆବାହକ ରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ଓ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସହଦେବ ସାହୁ ରିପୋର୍ଟ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.