ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଦୁବାଇ ଯାଉଛି ବାରିପଦା, ଢେଙ୍କାନାଳ ଆମ୍ୱ; ଓଡ଼ିଶାରେ ୨.୧ଲକ୍ଷ ହେକ୍ଟରରେ ହେଉଛି ଚାଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୫୧ ଡିଭିଜନରୁ ୪୬ ଡିଭିଜନରେ ହାତୀଙ୍କ ଚଳପ୍ରଚଳ; ୩ ଦିନ ଚାଲିବ ଗଣନା, ବ୍ୟବହାର ହେବ ଡ୍ରୋନ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଥମ ଥର ନିର୍ବାଚନୀ ଗସ୍ତରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ; ବାଣପୁର, ମାହାଙ୍ଗାରେ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ଭିଏଲ୍‌ଡବ୍ଲୁଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଦିଅ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ସିମୁଳିଆ ବିଧାୟକ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ସ୍କୁଲ ବସ୍ ଏବଂ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଲଘୁଚାପ କ୍ଷେତ୍ର, ୨୪ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ହେବ ଅବପାତ
  • ||
  • ଉତ୍ତରରେ ନବୀନ କରିବେ ରୋଡ୍‌ ସୋ’ : ୮ ଛକରେ ଅଟକିବେ, ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦ : ଆଜି ଏଲିମିନେଟର ମୁକାବିଲା, ଆରସିବି ବ୍ୟାଟିଂ ବନାମ ରୟାଲ୍ସ ସ୍ପିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୫ରେ ହୋଇପାରେ ଛୋଟ ବାତ୍ୟା, ଓଡ଼ିଶାକୁ ନାହିଁ ପ୍ରଭାବ
  • ||

ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ: ‘ସନାତନ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟର କଡ଼ା ଜବାବ ଦିଅ, ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଭାରତ ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହ’

Image Courtesy: aajtak

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୬/୦୯: ବୁଧବାର ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ଏହି ବୈଠକରେ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବଡ଼ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ମୋଦୀ । ଏନଡିଏ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ନେଇ ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ କଡ଼ା ଜବାବ ଦିଆଯାଉ । ହେଲେ ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଭାରତକୁ ନେଇ ଉଠିଥିବା ବିବାଦ ଉପରେ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଅନାହିଁ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ମୋଦୀ । ପ୍ରଦାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଏଭଳି ପରାମର୍ଶରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ଯେ, ଉଦୟନିଧିଙ୍କ ସନତାନ ଧର୍ମ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ବିଜେପି ବଡ଼ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । 

ସନାତନ ଧର୍ମ ଉପରେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ମାମଲା; ତାମିଲନାଡୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡ୍‌ଗେଙ୍କ ପୂଅ ପ୍ରିୟଙ୍କ ଖଡ୍‌ଗେଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ତାମିଲନାଡୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ପୁଅ ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନ୍‌ ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହ ଏହାକୁ ଡେଙ୍ଗୁ ସହ ତୁଳନା କରିଥିଲେ । ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନ କହିଥିଲେ ଯେ, ସନାତନ ଧର୍ମକୁ କେବଳ ବିରୋଧ କରିବା କଥା ନୁହେଁ ବରଂ ଏହାକୁ ସମାପ୍ତ କରିଦେବା ଦରକାର। ଏହି ଧର୍ମ ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟ ଏବଂ ସମାନତା ବିରୋଧୀ । ଆମେ ଡେଙ୍ଗୁ, ମ୍ୟାଲେରିଆ ଏବଂ କରୋନାକୁ ବିରୋଧ କରୁନାହାନ୍ତି ବରଂ ଏହାକୁ ସମାପ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ଠିକ୍‌ ସେହିଭଳି ସନାତନ ଧର୍ମକୁ ଶେଷ କରିହଦେବା ଦରକାର ବୋଲି ଉଦୟନିଧି କହିଥିଲେ ।

ତେବେ ଉଦୟନିଧିଙ୍କ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ଦେଶରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ବହୁ ଧର୍ମଗୁରୁ ଉଦୟନିଧିଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଦେଶରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଭାରତ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିଛି । ଜି-୨୦ରେ ରାତ୍ରିଭୋଜନ ଲାଗି ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ରରେ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଅଫ୍‌ ଭାରତ ଲେଖାଯିବାକୁ ନେଇ ଦେଶର ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି । 

ଦେଶର ନାଁ ଇଣ୍ଡିଆ ନୁହେଁ ବରଂ କେବଳ ଭାରତ ହୋଇଯିବ ବୋଲି କେହି କେହି ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏସବୁ ଭିତରେ ବୈଠକ ଡାକି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡିଆ ବନାମ ଭାରତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମୁହଁ ନଖୋଲିବାକୁ ମୋଦୀ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଉଦୟନିଧି ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ସନାତନ ଧର୍ମ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ବିରୋଧରେ ଜବାବ ଦେବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ।

You can also read: ଅକ୍ଟୋବର ୧ରୁ ସିମ୍‌ ଜାରି ନିୟମ କଡ଼ାକଡ଼ି, ଉଲ୍ଲଂଘନ କଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜରିମାନା

  • India vs India
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.