ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ଚନ୍ଦନପୁରରେ ସିମେଣ୍ଟ ଗୋଦାମ ଉପରକୁ ବୋମାମାଡ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେଡିର ସପ୍ତମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ରଘୁନାଥ ପାଲିରୁ ଅର୍ଚ୍ଚନା ରେଖା ବେହେରା, କାକଟପୁର ତୁଷାରକାନ୍ତି ବେହେରା
  • ||
  • ରାୟାଗଡ଼ା ଆସିବେ କଂଗ୍ରେସ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନା ମୁଖୃମନ୍ତ୍ରୀ ରେବନ୍ତ ରେଡ୍ଡି
  • ||
  • ଅଗ୍ନିରୂପା ମା' ହିଙ୍ଗୁଳାଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ, ମା'ଙ୍କ ଉଭାସ୍ଥଳୀ ନିକଟରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି
  • ||
  • ୨୪ ମହାସଂଗ୍ରାମ ପାଇଁ ଏପ୍ରିଲ ୨୪ରୁ ପ୍ରଚାରକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ନବୀନ,ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୋଟଭିକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ତିନି ଦିନ ଯାଏ ସକାଳୁଆ ସ୍କୁଲ, ୨୫ରୁ ଖରା ଛୁଟି ଘୋଷଣା କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଆଜି ପୃଥିବୀ ଦିବସ, ଏ ବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ଗ୍ରହ ବନାମ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍’, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟବହାର କମାଇବାକୁ ଆହ୍ବାନ
  • ||
  • IPL 2024: ଆଜି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ଭେଟିବ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ପ୍ରତିଶୋଧ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବାହିନୀ
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ କମିପାରେ ତାତି, ୨୫ରୁ ପୁଣି ଅଗ୍ନି ବର୍ଷା: କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ବିଜେପିର ପ୍ରଥମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ଓବିସିକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ, ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଲେ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଲେଖି, ବିଧୁରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୩/୦୩: ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଶାସକ ଦଳ ବିଜେପିି ଶନିବାର ଏହାର ପ୍ରଥମ  ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଜାରି କରିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ମୋଟ  ୧୯୫ ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି ।  ଟିକେଟ୍‌ ପାଇଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଓବିସିରୁ  ସର୍ବାଧିକ ୫୭ ଜଣ ରହିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଏସ୍‌ସିରୁ  ୨୭ ଓ ଏସ୍‌ଟିରୁ ୧୮ ଜଣ ରହିଛନ୍ତି । ୫୦ ବର୍ଷରୁ  କମ୍‌ ବୟସର ୪୭ ଜଣ ନେତାଙ୍କୁ ବିଜେପିର ଟିକେଟ୍‌  ମିଳିଥିବା ବେଳେ ୨୮ ଜଣ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀ ରହିଛନ୍ତି । 

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାଂସଦ ପଦରେ  ରହିଥିବା ଦଳର କିଛି ନେତାଙ୍କ ଟିକେଟ୍‌ କଟିଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଜ୍ଞା ସିଂହ ଠାକୁର, ମୀନାକ୍ଷୀ  ଲେଖି, ରମେଶ ବିଧୁରି, ଡ. ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ, ପର୍ବେଶ  ବର୍ମା, ରମାକାନ୍ତ ଭାର୍ଗବ, କୃଷ୍ଣପାଲ୍‌ ସିଂହ ଯାଦବ  ଏବଂ କୁମ୍ମନମ୍‌ ରାଜଶେଖରନ୍‌ ପ୍ରମୁଖ ରହିଛନ୍ତି । ଭୋପାଳରୁ ପ୍ରଜ୍ଞା ସିଂହ ଠାକୁରଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଦଳ ଆଲୋକ  ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ  ମୀନାକ୍ଷୀ ଲେଖିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଦେଶ  ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜଙ୍କ ଝିଅ ବାଂଶୁରୀ ସ୍ୱରାଜ। ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ରମେଶ  ବିଧୁରିଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ବିଜେପି ରାମବୀର ସିଂହ  ବିଧୁରିଙ୍କୁ ଲଢ଼ିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀର  ଚାନ୍ଦିନୀ ଚୌକରୁ ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବୀଣ  ଖଣ୍ଡେଲୱାଲଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ମିଳିଛି । ପଶ୍ଚିମ ଦିଲ୍ଲୀରେ  କମଲଜିତ ଶେରାୱତଙ୍କ ଉପରେ ବିଜେପି ଭରସା  କରିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଆସନରେ ସାଂସଦ  ଥିବା ପର୍ବେଶ ବର୍ମାଙ୍କ ଟିକେଟ୍‌ କଟିଯାଇଛି । 

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ବିଦିଶା ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଏଥର ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଲଢ଼ିବେ । ରମାକାନ୍ତ ଭାର୍ଗବଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଚୌହାନଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି ବିଜେପି । ସେହିଭଳି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଗୁନା ଆସନରୁ କୃଷ୍ଣପାଲ୍‌ ସିଂହ ଯାଦବଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ  ସିନ୍ଧିଆଙ୍କୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । କେରଳର ଥିରୁଅନନ୍ତପୁରମ୍‌ ଆସନରୁ କୁମ୍ମନମ୍‌ ରାଜଶେଖରନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ରାଜୀବ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.