ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା OSSTET ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ୱେବସାଇଟରୁ ମିଳିବ ଡିଜିଟାଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାଚସ୍ପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ସୁରମା ପାଢୀ, ଭରିଲେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଳମ୍ବ, ବିବାଦ ଯୋଗୁଁ ଅଟକିଛି ନୀତିକାନ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟରେ ଛେଚିବ ବର୍ଷା, ୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଅଧା ଓଡ଼ିଶା ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ପଡ଼ି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍‌ର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ ନିଆଯିବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||

ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପୁଣି ତଳକୁ ଖସିଲା ସେୟାର ବଜାର; ସ୍ମଲ୍‌ କ୍ୟାପ୍‌ ଷ୍ଟକ୍‌ରେ ଜୋରଦାର କାରବାର

Image source: Business Today

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦/୦୬: ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ବ୍ୟବସାୟିକ ଦିନରେ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟ୍ ସକାଳେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବଜାରରେ ନିବେଶକଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଲାଭ ବିକ୍ରି ହେତୁ ବ୍ୟବସାୟ ହ୍ରାସ ସହିତ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା। ଆଇଟି ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟକ୍‌ରେ ଭାରି ଲାଭ ବିକ୍ରି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଦିନରେ ସେନ୍ସେକ୍ସ ୫୯୦ ଏବଂ ନିଫ୍ଟି ୧୫୦ ଅଙ୍କ ତଳକୁ ଖସିଥିଲା। ସ୍ମଲ୍‌କ୍ୟାପ୍‌ ଷ୍ଟକରେ ଜୋରଦାର ବିକ୍ରି ହେତୁ ନିଫ୍ଟିର ସ୍ମଲକ୍ୟାପ୍‌ ସୂଚକାଙ୍କ ଦ୍ରୁତ ବୃଦ୍ଧିରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମିଡକ୍ୟାପ୍‌ ସୂଚକାଙ୍କ ସ୍ବାଭାବିକ ସ୍ଥରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା। ଆଜିର କାରବାରରେ ବିଏସ୍‌ଇ ସେନ୍‌ସେକ୍ସ ୨୦୩ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ସହିତ ୭୬,୪୯୦ ଅଙ୍କରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜର ନିଫ୍‌ଟି ୩୧ ଅଙ୍କ ହ୍ରାସ ସହିତ ୨୩,୨୫୯ ଅଙ୍କରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା। 

ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ହ୍ରାସ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଏସଇରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଷ୍ଟକଗୁଡିକର ମାର୍କେଟ କ୍ୟାପ୍ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ତୁଳନାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ବିଏସଇରେ କାରବାର ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟକଗୁଡିକର ମାର୍କେଟ କ୍ୟାପ୍ ୪୨୪.୮୯ ଲକ୍ଷ କୋଟିରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି, ଯାହା ଗତ ସିଜନ ଅପେକ୍ଷା ୪୨୩.୪୯ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜିର ଦିନରେ ନିବେଶକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ୧.୪୦ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି।

ଆଜିର ବ୍ୟବସାୟରେ ଫାର୍ମା, ଏନର୍ଜି, ମିଡିଆ, ରିଏଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍, କଞ୍ଜୁମର ଡ୍ୟୁରେବଲ୍, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏବଂ ଅଟୋ ସେକ୍ଟରର ସେୟାରରେ କ୍ରୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ଆଇଟି, ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍, ତୈଳ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ୍ ଓ ମେଟାଲ କ୍ଷେତ୍ରର ଷ୍ଟକ୍ ହ୍ରାସ ସହିତ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିଲା। ସ୍ମଲ କ୍ୟାପ୍ ଏବଂ ମିଡକାପ୍ ଷ୍ଟକଗୁଡିକର ସୂଚକାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା। ୨୦ ସେନ୍‌ସେକ୍ସ ଷ୍ଟକ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫ ଟି ଲାଭ ସହିତ ଏବଂ ୧୫ ଟି କ୍ଷତି ସହିତ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି।

 

 

 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.