ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜଗନ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା, ହୋଇପାରନ୍ତି ଗିରଫ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼ ନେଇ ନାକଚଣା ଦ୍ୱାରରେ ଲାଗିଲା ତାଳଧ୍ୱଜ, ଦର୍ପଦଳନ, ଆଜି ନନ୍ଦିଘୋଷର ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼
  • ||
  • ଆସୁଛି ଲଘୁଚାପ: ରବିବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୧୫ରୁ ୨୧ ଯାଏଁ ଉପକୂଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷିବ
  • ||

ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ମୁସଲମାନ ମାନେ ଭୟଭୀତ, ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଏମିତି କହିଲେ ଫାରୁଖ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର କାଠୁଆ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମାନେ ପୁଣି ଥରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘଟଣା ଘଟାଇଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ସେନା ଗାଡି ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୫ ଜଣ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣ ସୈନିକ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ନ୍ୟାସନାଲ କନଫରେନ୍‌ସ ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ । କ’ଣ ଏହାକୁ ପାକିସ୍ତାନ କରାଯିବ କି ? ଏହା ଆମର ବିନାଶ । 

କାଠୁଆରେ ହୋଇଥିବା ଭୟଭୀତ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଘୃଣା ରାଜନୀତି କରିଛନ୍ତି, ବୋଧହୁଏ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବଦଳିବେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘୃଣାର ମୂଳଦୁଆ ଉପରେ ଏକ ଦେଶ ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ଆଜି କାଶ୍ମୀର ମୁସଲମାନ ମାନେ ଭୟଭୀତ ଅଛନ୍ତି । ମୁଁ ମୋ ଜୀବନରେ ଏହିପରି କିଛି ଦେଖି ନାହିଁ । ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଘଟୁଛି କାରଣ ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି ଯେ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆମର ବିନାଶ ସହିତ ହେବ । 

ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିଲି, ସେତେବେଳେ ମୋତେ ଖାଲିସ୍ତାନୀ, ପାକିସ୍ତାନୀ ଏବଂ ଆମେରିକୀୟ ଏଜେଣ୍ଟ କୁହାଯାଉଛି । ମୁଁ ସବୁବେଳେ ବନ୍ଧୁତା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛି ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ମୁଁ ସମାନ କଥା କହୁଛି ଯେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଯୁଦ୍ଧ ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନ ହେବ ନାହିଁ।

ସୂଚନାଥାଉକି, ସେନାର ୧୦ ଜଣ ସୈନିକ ସୋମବାର (ଜୁଲାଇ ୮) ରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଦୁଇ ଦିଗରୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ସେ ଗାଡି ଉପରକୁ ଗ୍ରେନେଡ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ତୁରନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମାନେ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ୧୨-୧୩ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରବଳ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା । ବିସ୍ଫୋରଣ ଏବଂ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହେତୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଧୂଆଁ ଭରି ରହିଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏହାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ସେତେବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ପଳାଇଥିଲେ । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୫ ସୈନିକ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ୫ ଜଣ ସୈନିକଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.