ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଏବଂ ବାର୍‌ ବନ୍ଦ, ଭୋଟ୍‌ ଗଣତି ଦିନ ରାଜ୍ୟସାରା ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଶନିବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ: ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ରେ ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବାଡ଼ିଆ, ପହି ବିନ୍ଧ ଅନୁକୂଳ...
  • ||
  • IPL 2024: ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟରରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରୟାଲ୍ସ- ସନରାଇଜର୍ସ, ଟ୍ରାଭିସେକ ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ଅଟକାଇବେ ସ୍ପିନ୍‌ ଟାଇଟନ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ରେମାଲ୍‌’: ୨୫ରେ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟାରେ ହେବ ପରିଣତ
  • ||

୪୦% ଚାକିରି ପ୍ରତି ଏଆଇ ବିପଦ, ବିକଶିତ ରାଷ୍ଟ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ୬୦% ନିଯୁକ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୫।୫: ବିଶ୍ୱ ଶ୍ରମ ବଜାର ଉପରେ ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାକୁ ଯାଉଛି ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ବା କୃତ୍ରିମ ବୁଦ୍ଧିମତା(ଏଆଇ) । ଏହା ବିଶ୍ୱ ନିଯୁକ୍ତି ବଜାରରେ ସୁନାମି ଆଣିପାରେ ବୋଲି ସତର୍କ କରିଛନ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୁଦ୍ରା ପାଣ୍ଠି(ଆଇଏମ୍‌ଏଫ୍‌) ର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କ୍ରିଷ୍ଟାଲିନା ଜର୍ଜିଭା । ଜର୍ଜିଭା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଆଇ ଯୋଗୁ ଆଗାମୀ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ବିକଶିତ ରାଷ୍ଟ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରାୟ ୬୦% ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଭାବିତ ହେବ । 

ସେହିଭଳି ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ପ୍ରାୟ ୪୦% ଚାକିରି ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଛି । ଜୁରିଚ୍‌ଠାରେ ସୁଇସ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଟର୍‌ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ ଷ୍ଟଡିଜ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଆଇଏମ୍‌ଏଫ୍‌ ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଆଇଜନିତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହ ତାଳ ମେଳାଇ ଚାଲିବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏହି ପ୍ରଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟିକ ସଂସ୍ଥା ତଥା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଆମ ନିକଟରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟ ଅଛି । ଜର୍ଜିଭା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଏଆଇକୁ ଯଦି ଭଲ ଭାବେ ପରିଚାଳନା କରାଯାଇପାରିବ, ତା’ହେଲେ ଏହା ଉତ୍ପାଦକତାରେ ବୃହତ୍‌ ବୃଦ୍ଧି ଆଣିବ ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.