ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜଗନ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା, ହୋଇପାରନ୍ତି ଗିରଫ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼ ନେଇ ନାକଚଣା ଦ୍ୱାରରେ ଲାଗିଲା ତାଳଧ୍ୱଜ, ଦର୍ପଦଳନ, ଆଜି ନନ୍ଦିଘୋଷର ଦକ୍ଷିଣ ମୋଡ଼
  • ||
  • ଆସୁଛି ଲଘୁଚାପ: ରବିବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୧୫ରୁ ୨୧ ଯାଏଁ ଉପକୂଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷିବ
  • ||

୩ ଟାର୍ଗେଟ, ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ରେଡ୍ଡି; ଭାରତକୁ ଦୋହଲାଇବାକୁ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରିଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ଆକ୍ରମଣ ପଣ୍ଡ କଲେ ଭାରତୀୟ ସେନା

Image source: NDTV

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦/୦୭: ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର କାଠୁଆରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୫ ସୈନିକ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ। କାଠୁଆରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣର ଷନଯନ୍ତ୍ରର ଡାଇରେକ୍ଟ ଲିଙ୍କ୍‌ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ। ଏବେ ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରାଯାଉଥିବା ଏକ ବଡ଼ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରରେ କାଠୁଆ ଟାର୍ଗେଟରେ ଥିଲା। ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତକୁ ଆତଙ୍କିତ କରିବା ପାଇଁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରିଛି।

ପାକିସ୍ତାନର ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶର ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ୧୪-୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତରେ ଏକ ବଡ଼ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ତିନୋଟି ବଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। ଏଥର ଜାମ୍ମୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ। ସେହି ଜାମ୍ମୁ ଯେଉଁଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଏଠାରେ ଏକ ନୂତନ ମଞ୍ଜି ବୁଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ତେଣୁ ପ୍ରଥମେ ରେସିରେ, ପରେ ଡୋଡା, ରାଜୌରୀ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କାଠୁଆରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି।

ଯଦି ସୂତ୍ରକୂ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଏ, ତେବେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ନେତାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଶ୍ରୀନଗରରୁ ଜାମ୍ମୁକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରୁଛନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ କାଶ୍ମୀର ଭ୍ୟାଲିରେ ଅପରେସନ୍ ଆଲଆଉଟ୍। ଯାହାର ପ୍ରଭାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆଉ ଆତଙ୍କୀ ଛାନିଆ। ପାକିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତରେ ଏକ ବଡ଼ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବା ରାୱାଲକୋଟ ଜେଲକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି। ୨୦ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏଠାରୁ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରୁ ୪-୬ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଭାରତରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଗାଜୀ ଶାହାଜାଦ ଅହମ୍ମଦ ମଧ୍ୟ ରାୱଲକୋଟ ଜେଲରୁ ଫେରାର ଅଛି। ଗାଜୀକୁ ଧରି ଭାରତୀୟ ଜେଲରେ ରଖାଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନର ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଆତଙ୍କୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହି ସମସ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପୁଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

୪୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ଆଶଙ୍କା: 

ସୂଚନାନୁସାରେ, ପାକିସ୍ତାନୀ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପ୍ରାୟ ୪୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିକଟରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ କିପରି ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ? ବାସ୍ତବରେ, ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଏହିପରି ଏକ ଡଜନ ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ଅଛି, ଯାହା ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପାରମ୍ପାରିକ ଭାବରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ତେବେ ଯଦି ବି ସେମାନେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ନିପାତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ଭାରତର ସଶସ୍ତ୍ର ସିପାହୀ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.