ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଏବଂ ବାର୍‌ ବନ୍ଦ, ଭୋଟ୍‌ ଗଣତି ଦିନ ରାଜ୍ୟସାରା ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଶନିବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ: ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ରେ ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବାଡ଼ିଆ, ପହି ବିନ୍ଧ ଅନୁକୂଳ...
  • ||
  • IPL 2024: ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟରରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରୟାଲ୍ସ- ସନରାଇଜର୍ସ, ଟ୍ରାଭିସେକ ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ଅଟକାଇବେ ସ୍ପିନ୍‌ ଟାଇଟନ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ରେମାଲ୍‌’: ୨୫ରେ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟାରେ ହେବ ପରିଣତ
  • ||

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନାଲ କଲ୍‌ କଲେ ଲାଗିବ ଜୋରିମନା ; ଏୟାରଟେଲ , ଜିୟୋ ଓ ଭିଆଇକୁ ଚେତାବନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନେକ ସମୟରେ ଅଜଣା ନମ୍ୱରରୁ ଆସୁଥିବା କଲ୍‌କୁ ରିସିଭ୍ କରିବା ପରେ ଜଣାପଡ଼େ କି ତାହା ପ୍ରମୋସନାଲ କଲ୍‌। ସମସ୍ୟା ତ ସେତେବେଳେ ହୁଏ, ଯେବେ ଆପଣ କୌଣସି ଜରୁରୀ କାମ କରୁଥିବେ ବା ଡ୍ରାଇଭ୍‌ କରୁଥିବେ। ଏବେ ସବ୍ସକ୍ରାଇବରଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନାଲ କଲ୍‌ସରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜରୁରି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ଟେଲିକମ୍‌ ଅପରେଟରଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି କି ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରମୋସନାଲ କଲ୍ସରେ ଲଗାମ ଲଗାଯାଉ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶର ପାଳନ ନକଲେ ବଡ଼ ପରିମାଣର ଜୋରିମନା ଲଗାଯିବ।

ମାମଲା ସହ ଜଡ଼ିତ ଦୁଇ ଜଣ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି କି , ଅନରେଜିଷ୍ଟର୍ଡ ମୋବାଇଲ ନମ୍ୱରରୁ ପ୍ରମୋସନାଲ କଲ୍ସ କଲେ ଜୋରିମନା ଲାଗିବ ଏବଂ ଏହି କଲ୍ସକୁ ଭୁଲ୍‌ ଟ୍ରେଡ୍‌ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍‌ର ଅଂଶ ଭାବେ ଧରାଯିବ। ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ଯେବେ ଟେଲିକମ୍‌ ଅପରେଟରଙ୍କ ଉପରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଗୋପନୀୟତା ଓ ଅଧିକାରକୁ ଆଘାତ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ପେନାଲଟି ଲାଗିବା କଥା କୁହାଯାଇଛି। ଆଶା କରାଯାଉଛି କି, ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରମୋସନାଲ କଲ୍ସ ଉପରେ ଲଗାମ ଲାଗି ପାରେ।

ମୋବାଇଲ ସବ୍ସକ୍ରାଇବରଙ୍କୁ ଏବେ ଇଣ୍ଡିଭିଜୁଆଲ୍ସର ଓନରସିପ୍‌ ଥିବା ୧୦ ଡିଜିଟର ଅନରେଜିଷ୍ଟର୍ଡ ନମ୍ୱରରୁ ଅନେକ ପ୍ରମୋସନାଲ କଲ୍ ସବୁ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ କମର୍ସିଆଲ ମେସେଜ୍‌ ପଠାଯାଏ। ହେଲେ ଏହି ନମ୍ୱର କମର୍ସିଆଲ ୟୁଜ୍‌ ପାଇଁ ରେଜିଷ୍ଟର୍ଡ ହୋଇ ନଥାଏ ଏବଂ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ପ୍ରମୋସନାଲ କଲ୍ସ ପାଇଁ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଏବେ ଏମିତି କରିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.