ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଏବଂ ବାର୍‌ ବନ୍ଦ, ଭୋଟ୍‌ ଗଣତି ଦିନ ରାଜ୍ୟସାରା ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଶନିବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ: ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ରେ ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବାଡ଼ିଆ, ପହି ବିନ୍ଧ ଅନୁକୂଳ...
  • ||
  • IPL 2024: ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟରରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରୟାଲ୍ସ- ସନରାଇଜର୍ସ, ଟ୍ରାଭିସେକ ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ଅଟକାଇବେ ସ୍ପିନ୍‌ ଟାଇଟନ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ରେମାଲ୍‌’: ୨୫ରେ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟାରେ ହେବ ପରିଣତ
  • ||

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ୨୦୨୪: ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ରିଜର୍ଭ ଡେ’ ନାହିଁ, ବର୍ଷା ହେଲେ ଏଭଳି ସରିବ ପୁରା ମ୍ୟାଚ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୪।୫:  ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ରିଜର୍ଭ ଡେ’ ନହେବାର ମାମଲା ଏବେ ବିବାଦୀୟ ହୋଇପଡିଛି। ଏହାପରେ ଏବେ ତା’ର ବାଟ ଖୋଜାଯାଉଛି। ଆଇସିସି ଓ କ୍ରିକେଟ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏଥିପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରିଛି। ଏହା ଅନୁସାରେ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ଯଦି ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ପୁରା କରିବା ପାଇଁ ୪ ଘଣ୍ଟା ୧୦ ମିନିଟ୍‌ର ଅତିରିକ୍ତ ସମୟ ଲାଗିବ। ଏହାଛଡା ଯଦି ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପୁରା ମ୍ୟାଚ୍ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ସୁପର ଏଇଟ୍‌ରେ ଟପ୍‌ରେ ଥିବା ଟିମ୍ ପ୍ଲେଇଂ କଣ୍ଡିସନ୍‌ ଅନୁସାରେ, ଫାଇନାଲରେ ଖେଳିବାର ହକଦାର ହେବ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ କୌଣସି ରିଜର୍ଭ ଡେ’ ରଖାଯାଇ ନାହିଁ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆଇସିସି ଓ କ୍ରିକେଟ ଓ୍ବେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଏହି ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରିଛି।

ଟି-୨୦ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡକପ୍ ୨୦୨୪ର ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ୨୫୦ ମିନିଟର ଅତିରିକ୍ତ ସମୟ ମିଳିବା ଫଳରେ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ସୁବିଧା ମିଳିବ ଯେ,ସେ ଦିନ ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ ହୋଇପାରିବ। ଏହାଫଳରେ ଜିତିଥିବା ଟିମ୍‌କୁ ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ସମୟ ମିଳିଯିବ ଓ ତାକୁ ଲଗାତାର ଦ୍ବତୀୟ ଦିନ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବନି। ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ୨୬ ଜୁନ୍‌ରେ ଟ୍ରିନିଦାଦ୍‌ରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହା ସ୍ଥାନୀୟ ସମୟାନୁସାରେ ରାତି ୮ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍‌ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ରିଜର୍ଭ ଡେ’ ରଖାଯାଇଛି। ଅର୍ଥାତ ବର୍ଷା ହେବାପରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ୨୭ ଜୁନ୍‌ରେ ଶେଷ ହୋଇଯିବ।

ସେଭଳି ଗୁଏନାରେ ଖେଳଯାଉଥିବା ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ପ୍ଲେଇଂ କଣ୍ଡିଂସନ୍‌ ପୁରା ଅଲଗା। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ୨୭ ଜୁନ୍‌ରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସମୟ ସକାଳ ୧୦ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ହେବ। ଯଦି ବର୍ଷା ହୁଏ ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ୨୫୦ ମିନିଟ୍‌ର ଅତିରିକ୍ତ ସମୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଅର୍ଥାତ ଅମ୍ପାୟରଙ୍କ ପାଖରେ ୮ ଘଣ୍ଟାର ସମୟ ରହିବ ସେ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଶେଷ କରିବେ। ଏହାପରେ ୨୮ ଜୁନ୍‌ ଟ୍ରାଭେଲିଂ ପାଇଁ ରହିବ ଓ ଫାଇନାଲ ୨୯ ଜୁନ୍‌ରେ ଖେଳାଯିବ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.