ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଦୁବାଇ ଯାଉଛି ବାରିପଦା, ଢେଙ୍କାନାଳ ଆମ୍ୱ; ଓଡ଼ିଶାରେ ୨.୧ଲକ୍ଷ ହେକ୍ଟରରେ ହେଉଛି ଚାଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୫୧ ଡିଭିଜନରୁ ୪୬ ଡିଭିଜନରେ ହାତୀଙ୍କ ଚଳପ୍ରଚଳ; ୩ ଦିନ ଚାଲିବ ଗଣନା, ବ୍ୟବହାର ହେବ ଡ୍ରୋନ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଥମ ଥର ନିର୍ବାଚନୀ ଗସ୍ତରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ; ବାଣପୁର, ମାହାଙ୍ଗାରେ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ଭିଏଲ୍‌ଡବ୍ଲୁଙ୍କୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଦିଅ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିଲେ ସିମୁଳିଆ ବିଧାୟକ ଜ୍ୟୋତିପ୍ରକାଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଦେଲେ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ସ୍କୁଲ ବସ୍ ଏବଂ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଲଘୁଚାପ କ୍ଷେତ୍ର, ୨୪ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ହେବ ଅବପାତ
  • ||
  • ଉତ୍ତରରେ ନବୀନ କରିବେ ରୋଡ୍‌ ସୋ’ : ୮ ଛକରେ ଅଟକିବେ, ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦ : ଆଜି ଏଲିମିନେଟର ମୁକାବିଲା, ଆରସିବି ବ୍ୟାଟିଂ ବନାମ ରୟାଲ୍ସ ସ୍ପିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୫ରେ ହୋଇପାରେ ଛୋଟ ବାତ୍ୟା, ଓଡ଼ିଶାକୁ ନାହିଁ ପ୍ରଭାବ
  • ||

ମୁମ୍ବାଇର ଡିଜେ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜଙ୍କ ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ଶାରଜା କୋର୍ଟ, ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି

Image Courtesy: freepressjournal

ଶାରଜା: ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ ଡିଜେ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଶାରଜା କୋର୍ଡ । ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାର ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ୨୫ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଛି । ଏହା ବିରୋଧରେ ସେ ଯେଉଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ତାହାକୁ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି । କ୍ଲେଟନ ଏବେ ଶାରଜା ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଅଛନ୍ତି । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆନ୍ଥୋନି ପଲ୍‌ ପାଇଁ ରୋଡ୍ରିଗେଜ୍‌ ଫସିଯାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଜଣେ କ୍ରୀସାନ ପେରେରା ମଧ୍ୟ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିଲେ । ହେଲେ ସେ ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ସ୍ବଦେଶ ଫେରିଯିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ।

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ଦଣ୍ଡାଦେଶ ବିରୋଧରେ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜଙ୍କ ଆବେଦନ ହାଇକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଆବୁଧାବିର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିବେ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା କଥା ହୁଏତ ସୁପ୍ରମକୋର୍ଟ ବିଚାରକୁ ନେବେ ବୋଲି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଆଶାବାଦୀ ରହିଛି ।

 ଆନ୍ଥୋନି ପଲ୍‌ ଜଣେ ପେଶାଦାର ଡ୍ରଗ୍ସ ବେପାରୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଶାରଜା ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଫସାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ସହ ଡ୍ରଗ୍ସ ପଠାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ସେଠାରେ ଗିରଫ କରାଇବାକୁ ଚାହିଁଥିଲା ଆନ୍ଥୋନି । ଏନେଇ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ଆନ୍ଥୋନି ଏବଂ ତାର ସହଯୋଗୀ ରାଜେଶ ବୋରାଟେକୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେପଟେ ଶାରଜା ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜ ଏବଂ କ୍ରୀସାନ ପେରେରା ଡ୍ରଗ୍ସ ସହ ଧରାପଡ଼ିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ଖସିଯିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ।

 ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ପଲ୍‌ ନିଜର ସହଯୋଗୀ ବୋରାଟେକୁ ଲଗାଇ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜ ଫସାଇବା ପାଇଁ ପ୍ଲାନ କରିଥିଲା । ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ବୋଲି ନିଜକୁ ଦର୍ଶାଇ ଶାରଜାରେ ଏକ କାମ ପାଇଁ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜକୁ କହିଥିଲା ବୋରାଟେ । ଯେଉଁଦିନ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜ ବିମାନ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଥିଲା ତାଙ୍କୁ ଏକ କେକରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ପୂରାଇ ଦେଇଥିଲା ବୋରାଟେ । ଆଉ ଏହା ପରେ ପଲ୍‌ ଶରଜା ଏୟାରପୋର୍ଟ ଅଥୋରିଟିଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରି କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜ ପାଖରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଥିବା ନେଇ ଜଣାଇଦେଇଥିଲା । ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଅଥୋରିଟି କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗର ବ୍ୟାଗ୍‌ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ବାହାରିଥିଲା । ପରେ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ନେଇଥିଲା ପୋଲିସ । ସେପଟେ କ୍ଲେଟନ୍ ରୋଡ୍ରିଗେଜକୁ ପଲ ଫସାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସଜା କୋହଳ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.