ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଏବଂ ବାର୍‌ ବନ୍ଦ, ଭୋଟ୍‌ ଗଣତି ଦିନ ରାଜ୍ୟସାରା ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଶନିବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ: ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ରେ ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବାଡ଼ିଆ, ପହି ବିନ୍ଧ ଅନୁକୂଳ...
  • ||
  • IPL 2024: ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟରରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରୟାଲ୍ସ- ସନରାଇଜର୍ସ, ଟ୍ରାଭିସେକ ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ଅଟକାଇବେ ସ୍ପିନ୍‌ ଟାଇଟନ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ରେମାଲ୍‌’: ୨୫ରେ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟାରେ ହେବ ପରିଣତ
  • ||

ଉତ୍ତରରେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର, କହିଲେ, ‘ମୁଁ ଜିତିଲେ ମାସକରେ ହଟାଇବି ଅଳିଆ ଗଦା’

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର, ୧୫।୫: ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ ମିଶ୍ର ଉତ୍ତର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି । ସକାଳେ କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତ, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗାଡ଼କଣ ଓ ରଙ୍ଗମାଟିଆରେ ରୋଡ ସୋ’ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରସାର ଭାରତୀ କେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରୁ ଏକ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯାଇ ଗାଡ଼କଣ ଅଳିଆ ଗଦା ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । କହିଲେ, ଅଳିଆ ଗଦା ପାଇଁ ଏଠାକାର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶରେ ରହୁଛନ୍ତି । ପ୍ରବଳ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ସହ ଚର୍ମ ରୋଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । କିଛି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ରହିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇ ପଡ଼ିଲାଣି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଥର ବିଜେପି ଧାରଣାରେ ବସିଛି । ମୁଁ ନିର୍ବାଚିତ ହେଲେ ମାସକ ମଧ୍ୟରେ ଅଳିଆ ଗଦା ଏଠାରୁ ହଟାଇବି । ସକାଳେ କଲ୍ୟାଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ । ସାଙ୍ଗରେ ଥିଲେ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ । ଉଭୟେ ପହଞ୍ଚିବା କ୍ଷଣି ଗାଁର ମହିଳା ପୁରୁଷମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ । 

ପରେ ବିରାଟ ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ପଞ୍ଚାୟତ ପରିକ୍ରମା କରି ବିକାଶ ପାଇଁ ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ ସରକାର ଗଠନ ନିମନ୍ତେ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ । ପଞ୍ଚାୟତରେ ପାନୀୟ ଜଳ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ଦାଢ଼ା, ରଘୁନାଥପୁର, ବରିମୁଣ୍ଡ ଓ ଇଞ୍ଜଣା ଆଦି ୪ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତାଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିଥିଲେ । ଢାୱା ସ୍ଥିତ ସୋମନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ପରେ ରୋଡ଼ ଶୋ ଖଇରାପଡ଼ା, ଗଣ୍ଡରପୁରର ସାହିବସ୍ତି ବୁଲି କଲ୍ୟାଣପୁର ସୋମନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା । ଶୋଭାଯାତ୍ରାକୁ ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ କୁନାଲ କୁମାର ରାଉତ, ବସନ୍ତ କୁମାର ପରିଡ଼ା, ବାବୁଲି ନନ୍ଦ, ଅଶୋକ କୁମାର ସେଠୀ, ବସନ୍ତ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ, ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନା, ନଗେନ କୁମାର ବିଶୋଇ, ରଶ୍ମିରେଖା ଜେନା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.