ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟର ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମାସିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ୭,୪୦୦ ରୁ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସାଲାଇନ ନଦେବାରୁ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଗଲପୁର ଅମିନ, ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ଦ୍ୱାରାଶୁଣି ଘାଟିରେ ଖସିଲା ପିଆଜ ବୋଝଇ ଟ୍ରକ,ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • କଟକ: ଶେଷ ହେଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା, ଏବେ ରେଜଲ୍ଟକୁ ଅପେକ୍ଷା
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନବୀନ, ଓ ଶତାଧିକ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • କଟକ-ବାରବାଟୀ ନିର୍ବାଚନୀ ଅନିୟମିତତା ମାମଲା, ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କ ନିର୍ବାଚନକୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ଦୀର୍ଘ ଏକଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ବରଫ ଚାଦର ଚିରି ଯାଉଛି ଟ୍ରେନ୍‌, ଦେଖନ୍ତୁ ଜମ୍ମୁ- କଶ୍ମୀରର ଅପୂର୍ବ ଦୃଶ୍ୟ … ରେଲୱେ ସେୟାର କଲା ଭିଡ଼ିଓ

ଶ୍ରୀନଗର : ଏହି ସମୟରେ ଖୁବ୍‌ ମନ ମୋହୁଛି ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିବେଶ। ବରଫରେ ଢାଙ୍କି ହୋଇ ରହିଛି ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍‌। ଘାଟୀରେ ବରଫ ଚାଦରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏହାର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି। ଏହି ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ସେୟାର କରିଛି। ଭିଡ଼ିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି କି  ,ଏକ ଟ୍ରେନ୍‌ ବରଫର ଖୁବ୍‌ ସୁନ୍ଦର ଦୃଶ୍ୟରାଜି ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଯାଉଛି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଏହା କୁହା ନଯାଏ କି ଏହା ଭାରତର କଶ୍ମୀରର ଦୃଶ୍ୟ , ଏମିତି ହୋଇପାରେ କି ଆପଣ ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କ୍ଲିପ୍‌କୁ ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶର ମନେକରିବେ। ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ରେଲୱେ ପକ୍ଷରୁ ସେୟାର କରାଯାଇ ଥିବା ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କ୍ଲିପ୍‌ ୪୪ ସେକେଣ୍ଡର। ଏହାର ପ୍ରତି କ୍ଷଣ ଏତେ ସୁନ୍ଦର , ଯାହା ଦେଖିବା ଭଳି। 

ରେଲୱେ ପକ୍ଷରୁ ସେୟାର କରାଯାଇ ଥିବା ଭିଡ଼ିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି କି ଟ୍ରେନ୍‌ ପ୍ରଥମେ ଧିମା ଗତିରେ ଷ୍ଟାର୍ଟ ହେଉଛି। ରେଲଗାଡ଼ିର ସାମନା କାଚ ବରଫରେ ଢାଙ୍କି ହୋଇଛି। ଯାହା ସଫା ହେଉଥିବାର ନଜର ଆସୁଛି । ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ବରଫ ଜମା ହୋଇ ରହିଛି। ଯାହାକି ଟ୍ରେନ୍‌ଟି  ଆଗକୁ ଆଗକୁ ଯିବାରେ ହଟି ଯାଉଛି। ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ବଡ଼ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଲାଗୁଛି । ଟ୍ରାକ୍‌ ବ୍ୟତୀତ , ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ବରଫର ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏହାକୁ ଏମିତି ବି କୁହାଯାଇ ପାରେ କି ଟ୍ରେନ୍‌ ଯେମିତି କୌଣସି ଏକ ବରଫ ଘର ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଯାତ୍ରା କରୁଛି। ଏହି ଭିଡ଼ିଓ କ୍ଲିପ୍‌ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏବଂ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହାସହ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ୟୁଜର ଏହି ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଖୁବ୍‌ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ଅନେକ ଲୋକ ତ ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଯାତ୍ରାର ଅନୁଭବକୁ ଲେଖିଛନ୍ତି ।


କହି ରଖୁଛୁ କି, କଶ୍ମୀରର ଲୋକଙ୍କୁ ଶୀତ ଲହରୀରେ କିଛି ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି। ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି , ଉତ୍ତରୀ କଶ୍ମୀରରେ ଗୁଲମର୍ଗ ସ୍କିଇଂ ରିଜର୍ଟରେ ତାପମାତ୍ରା ଶୂନ୍ୟରୁ ନିମ୍ନ ୭ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ କଶ୍ମୀରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳ ପହଲଗାମରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ଶୂନ୍ୟରୁ ତଳେ ୮.୬ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍‌ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି , ଯାହା କି ଗତ ରାତିରେ ଘାଟୀର ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା ସ୍ଥାନ ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ କଶ୍ମୀରର କୋକେରନାଗରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୩.୭ ଡିଗ୍ରୀ ଓ କାଜିଗୁଣ୍ଡରେ ୫.୮ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ରାଜଧାନୀ ଶ୍ରୀନଗରରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ଶୂନ୍ୟରୁ ତଳେ ୪.୯ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରହିଛି। ପହଲଗାମ ,କାଜିଗୁଣ୍ଡ ଓ ଶ୍ରୀନଗରରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ସାମାନ୍ୟରୁ ପାଖାପାଖି ୪ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ରହିଛି। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.