ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଅସଲି ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ନକଲି ସିବିଆଇ ପୋଲିସ, ଲୋକଙ୍କଠୁ ଲୁଟୁଥିଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ସ୍କୁଲ, ଅଧା ଜିଲ୍ଲାରେ ସକାଳୁ କ୍ଲାସ ଆରମ୍ଭ, ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୦ ଯାଏ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ୨୧୯ ରନ୍ ଟାଗେର୍ଟ ଦେଲା ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ
  • ||
  • ଚାଷୀ ପାଇବେ ପିଏମ୍‌ କିଷାନ ଟଙ୍କା, ଆଜି ବରଗଡ଼ରେ କିସ୍ତି ବାଣ୍ଟିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର, ବୁଧବାର ନବନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଶପଥ ପାଠ କରାଇବେ କାମଚଳା ବାସ୍ପପତି, ୨୦ ନୂଆ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଅଶାନ୍ତ ବାଲେଶ୍ୱର: ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ପାଇଁ କର୍ଫ୍ୟୁ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ରହିବ ଦୋକାନ ବଜାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪୨% ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱାଭାବିକ, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ: ୪ ଦିନ ଭିତରେ ମୌସୁମୀ ଅଗ୍ରସର ହେବ
  • ||

‘ଭାରତ’ ନାଁକୁ ସପୋର୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଅମିତାଭ ଓ ସେହୱାଗ ! ବିଗ୍‌ ବି’ଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଲୋକେ ଦେଲେ ଏମିତି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଜି-୨୦ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀର ରାତ୍ରିଭୋଜନ ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଯେଉଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ଦିଆଯାଇଛି, ଏଥିରେ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଅଫ୍ ଭାରତ ଲେଖା ହୋଇଛି।ଏହାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି ବିବାଦ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଏହା ଉପରେ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶ ଏହା ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ଏକ୍ସ (ପୂର୍ବ ନାମ ଟ୍ୱିଟର) ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି , ଖବର ସତ। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ୯ ସେପ୍ଟେମ୍ୱରରେ ଜି-୨୦ ଡିନର ପାଇଁ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଅଫ୍‌ ଭାରତ ଲେଖିଛି ।ଏବେ ସମ୍ୱିଧାନର ଅନୁଚ୍ଛେଦ ପଢ଼ା ଯିବ : ଭାରତ , ଅର୍ଥାତ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ , ରାଜ୍ୟ ଗୁଡ଼କର ସଂଘ ହେବ ।   ଏହି ସୂଚନା ପରେ ହିଁ ଏକ ବର୍ଗର ଲୋକେ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ବର୍ଗର ଲୋକ୍ ସମାଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ଭାରତ-ୟୁଏସର ସାମନା କରିବାକୁ କାହିଁକି ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଉଛନ୍ତି ଜିନପିଙ୍ଗ୍‌ , ଜି-୨୦ରୁ ଏଥିପାଇଁ ବାହାରି ଯାଇଛନ୍ତି ?

ଏହି ମଧ୍ୟରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏକ୍ସରେ ଲେଖା ହୋଇଛି , ଭାରତ ମାତା କୀ ଜୟ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କ୍ରିକେଟର ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ନାମରେ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି କି ଇଣ୍ଡିଆ ନାମ ତ ଇଂରେଜଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇ ଥିଲା। ସେହୱାଗ ଲେଖିଛନ୍ତି , ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ନୁହେଁ ଟିମ୍‌ ଭାରତ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯେବେ ଆଣେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଟିମ୍‌ର ଉତ୍ସାହ ବଢାଇବା ତ ଆମ ହୃଦୟରେ ଭାରତ ହେବା ଉଚିତ୍‌ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜର୍ସିରେ ଇଣ୍ଡିଆ ବଦଳରେ ଭାରତ ଲେଖା ହେବା ଉଚିତ। ସେହୱାଗ ନିଜର ପୋଷ୍ଟ ସହ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୟାଗ୍‌ କରିଛନ୍ତି । 


ଜି-୨୦ ରାତ୍ରିଭୋଜନ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ରରେ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବଦଳରେ ‘ଭାରତ’, କଂଗ୍ରେସ କହିଲା-ସଂଘୀୟ ଢାଞ୍ଚା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ’

ଅନ୍ୟପଟେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଭାରତ ମାତା କୀ ଜୟ  ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କିଛି ବି ଲେଖି ନାହାନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆସିଛି, ଏହାକୁ ଭାରତ ବନାମ ଇଣ୍ଡିଆର ବିବାଦ ସହ ଯୋଡ଼ି ଯାଇ ଦେଖାଯାଉଛି।ତାଙ୍କର ପୋଷ୍ଟରେ ଲୋକଙ୍କର ଅନେକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବି ଆସିଛି। ଅନେକ ତାଙ୍କର ପୋଷ୍ଟକୁ ସମର୍ଥ କରି ବିରୋଧିଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷି କହିଛନ୍ତି ଅଧିକ ଚିନ୍ତା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ସେପଟେ ଆଉ ଏକ ବର୍ଗ, ଯିଏକି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ବି ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.